Srpen 2014

Aliance (Povstalecká trilogie 3)

15. srpna 2014 v 11:07 | Yossarine |  Veronica Roth
Autor: Veronica Roth
Název: Aliance
Originální název: Allegiant
Série: Povstalecká trilogie
Díl v sérii: 3. díl
Pošet stran: 364
Nakladatelství: CooBoo
Vydání v ČJ: 2014
Ebook: mám

Na frakcích založená společnost, v níž Tris Prior kdysi věřila, je v troskách - zničená násilím a mocenskými boji, zjizvená ztrátou a zradou. Když tedy dostane možnost prozkoumat venkovní svět, neváhá, je připravená. Třeba právě za plotem ona i Tobias naleznou společný lehčí život, svobodný od zbytečně komplikovaných lží, zamotaných vztahů a bolestných vzpomínek. Ale Trisina nová realita je mnohem alarmující než ta, co nechala za sebou. Staré objevy jsou rychle zbaveny své důležitosti. Výbušné nové pravdy mění srdce těch, které miluje. A Tris tak znovu musí bojovat, aby dokázala pochopit složitost lidské povahy - i své vlastní - zatímco čelí rozhodování o odvaze, oddanosti, obětavosti a lásce.
Vyprávění ze dvou pohledů přivede sérii k silnému závěru a odhalí tajemství dystopického světa, jenž uchvátil miliony čtenářů.

Rezistence (Povstalecká trilogie 2)

15. srpna 2014 v 11:05 | Yossarine |  Veronica Roth


Autor: Veronica Roth
Název: Rezistence
Originální název: Insurgent
Série: Povstalecká trilogie
Díl v sérii: 2. díl
Pošet stran: 368
Nakladatelství: CooBoo
Vydání v ČJ: 2012
Ebook: mám

Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout
už jednou - a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale
vyrovnat se vším, co to znamená?

Divergence (Povstalecká trilogie 1)

15. srpna 2014 v 11:02 | Yossarine |  Veronica Roth


Autor: Veronica Roth
Název: Divergence
Originální název: Divergent
Série: Povstalecká trilogie
Díl v sérii: 1. díl
Pošet stran: 344
Nakladatelství: CooBoo
Vydání v ČJ: 2012
Ebook: mám

Nacházíme se v dystopickém Chicagu, kde je společnost rozdělena do pěti frakcí. Každá frakce se zaměřuje na jednu ctnost - Candor na upřímnost, Abnegation na obětavost, Dauntless na statečnost, Amity na mírumilovnost a Euridite na moudrost. Každý rok v předem určený den si všichni šestnáctiletí musí vybrat, které ze zmíněných ctností zasvětí zbytek svého života. Pro Beatrice tato volba znamená rozhodnutí mezi životem s rodinou a tím, čím je doopravdy. A to, co si vybere, nakonec překvapí i ji samotnou.
Během výcviku, který probíhá ve velmi konkurenčním duchu, si Beatrice zvolí nové jméno (Tris) a snaží se v novém prostředí najít místo, kam patří. A také si nějak utřídit své pocity vůči jednomu na jednu stranu fascinujícímu, ale na druhou stranu velmi nebezpečnému chlapci. Do toho všeho ji tíží jedno velmi zásadní tajemství, které (jak se později ukáže) může zachránit život všem, které miluje... ale také ji zničit.

Foreplay (The Ivy Chronicles 1)

2. srpna 2014 v 14:07 | Yossarine |  Sophie Jordan


Autor: Sophie Jordan
Originální název: Foreplay
Série: The Ivy Chronicles
Díl v sérii: 1. díl
Pošet stran: 320
Vydání v ČR: nevyšlo
Ebook: mám (překlad)

Předtím, než se rozhodne dostat život, který vždy chtěla, dostane život, o němž nevěděla, že ho potřebuje.
Pepper je beznadějně zamilovaná do bratra své nejlepší kamarádky, do Huntera, snad celý život. On je klíčem všeho, po čem vždy toužila: bezpečnost, stabilita, rodina. Ale potřebuje, aby si jí Hunter začal všímat více jako ženy, než jako něčí sestry. Přestože doposud políbila jediného kluka, má plán na to, jak se z nováčka stát rockovou hvězdou postele - jen musí dostat pár tipů od někoho, kdo v tomhle prostředí umí chodit.
Její spolubydlící přesně ví, na koho se obrátit. Ale barman Reece není ani trochu takový hráč, jak by si Pepper představovala. Ano, rozhodně je přitažlivý, ale také je nebezpečný s temnou minulostí. Za chvíli se z toho, co začalo jen jako lekce ve svádění, stane něco, co jim oběma převrátí svět vzhůru nohama a ukáže jim, co se stane, když se dostanete daleko za předehru a dostanete se k tomu co je reálné…

Living with the Bad Boy

2. srpna 2014 v 14:04 | Yossarine |  Sharlay


Autor: Sharlay
Originální název: Living with the Bad Boy
Vydání v ČR: nevyšlo
Ebook: mám (překlad SK)

Když Addyin otec prohlásí, že jeho přítel z práce a jeho syn - Caleb u nich budou na čas bydlet, protože byl jejich dům zničen při požáru, Addy neví, co má dělat. Před pěti lety se stala Addy obětí Calebova vtípku, na který ještě stále není připravená zapomenout. Addy se tak zapřísáhlá, že z jeho života a pobytu v jejím domě udělá čiré peklo. Ovšem, co se stane, když se vtípky, nenávist a pomsta promění v něco, co Addy ani Caleb vůbec neočekávali, že přijde?

Falling for the Ghost of You

2. srpna 2014 v 13:55 | Yossarine |  Nicole Christie


Autor: Nicole Christie
Originální název: Falling for the Ghost of You
Pošet stran: 309
Vydání v ČJ: nevyšlo
Ebook: mám (překlad)

Sedmnáctiletá Violet Mercer se vrací domů z letních prázdnin v Havaji a zjistí, že ji přítel podváděl s kamarádkou. A jako by toho nebylo málo, její matka se vdává za muže, kterého potkala jen nedávno.
Věci se stanou ještě trapnějšími ve chvíli, kdy se Violet seznámí se svým novým bohatým nevlastním otcem a jeho nádherným synem - sexy kluk, před kterým ze sebe udělala blázna ten stejný den jen o pár hodin dříve! Zane O'Connor je sexy a okouzlující, a také mimo její ligu. Díky němu dokonce zapomíná Violet na svého bývalého. Ale není tu žádná šance, aby s ním kdy skončila… nebo jo?
Během sletu okolností musí Violet bydlet měsíc se Zanem. Někde během boje a flirtu se z nich stanou přátelé. A není to ani dlouho předtím, než se přátelství změní v něco jiného… něco silnějšího, než by Violet očekávala.
Ale Zane před ní něco skrývá - něco tak velkého, co by je mohlo od sebe oddělit, pokud by se Violet dozvěděla pravdu. Její podezření ji nenechávají mu plně důvěřovat. Už se jednou spálila - je ochotna to znovu riskovat?
Když spolu Violet a Zane stráví více času, Violet si uvědomí, že už je moc pozdě: zamilovala se do úžasného kluka s velkým tajemstvím. Bude mít zlomené srdce podruhé za rok - nebo její láska přežije pravdu?

Maybe Someday

2. srpna 2014 v 13:51 | Yossarine |  Colleen HooverAutor: Colleen Hoover
Originální název: Maybe Someday
Pošet stran: 367
Vydání v ČJ: nevyšlo
Ebook: mám (překlad)

Ve dvaadvaceti letech má ctižádostivá hudebnice Sydney Blake skvělý život: je na vysoké, má stálou práci, je zamilovaná do svého přitele Huntera a bydlí se svou kamarádkou Tori. Ale všechno se zhroutí jako domeček z karet, když zjistí, že ji Hunter podvádí… s Tori. Teď se musí rozhodnout, jak dál.
Brzy propadne kouzlu svého souseda, Ridge Lawsona. Nemůže z něj spustit oči, ani přestat poslouchat jeho hru na kytaru na balkóně. Dokáže v jeho hudbě cítit harmonii a vibrace. Na Sydney je něco, co nemůže ignorovat ani Ridge: zdá se, že konečně našel svou múzu. Když se vzájemně střetnou, dojde jim, že se navzájem potřebují daleko víc, než by si mysleli…

Bully - Fall Away 1

2. srpna 2014 v 13:45 | Yossarine |  Penelope Douglas


Autor: Penelope Douglas
Originální název: Bully
Série: Fall Away
Díl v sérii: 1. díl
Pošet stran: 333
Vydání v ČJ: nevyšlo
Ebook: mám (SK překlad)

Volám sa Tate. Ale on ma tak aj tak nevolá. Nikdy by na mňa nepoukazoval tak neformálne, ak by na mňa vôbec poukazoval.
Sme susedia a raz sme boli najlepšími priateľmi. Ale potom, raz v lete, sa mi otočil chrbtom a urobil si svojím poslaním ničiť mi život pri každej príležitosti, ktorá sa mu naskytne. Počas strednej školy som bola ponižovaná, ohováraná a nemala som žiadnych kamarátov. Ako čas plynul, jeho žarty a klamstvá sa stávali viac a viac sadistickejšími a išla som sa potrhať, aby som sa pred ním skryla. Bála som sa, čo bolo za každým rohom a za každými dverami.
Tak som odišla.
Strávila som rok štúdia v zahraničí a kúpala som sa v slobode života bez Jareda. Teraz som späť, aby som dokončila strednú školu a navždy odtiaľto vypadla. Dúfam, že po roku pauzy sa cez to už dostal a zabudol na mňa.
Ale aj keby sa nezmenil, ja som sa zmenila. Nemám záujem sa mu vyhýbať, alebo odvracať tvár. Postavíme sa tvárou v tvár, pretože ani jeden z nás nebude chcieť ustúpiť.