Červenec 2014

Konečná volba (Údolí stínů 5)

29. července 2014 v 14:14 | Yossarine |  C. C. Hunter


Autor: C. C. Hunter
Název: Konečná volba
Originální název: Chosen at Nightfall
Série: Údolí stínů
Díl v sérii: 5. díl
Pošet stran: 416
Nakladatelství: Baronet
Vydání v ČJ: 2013
Ebook: mám

Nenechte si ujít závěrečný díl dech beroucí pentalogie Údolí stínů! Kyliina cesta hledání sebe samé je téměř u konce…
Je to těžká věc, když je vám šestnáct a vy nevíte, co dál se svým životem. Když Kylie vstoupila na začátku prázdnin do tábora Údolí stínů, netušila, co ji zde čeká. Navždy za sebou zanechala "starý" život, aby odhalila svět mnohem magičtější, než si kdy dovedla představit. Aby zde našla dvě nejlepší přítelkyně, z nichž jedna je čarodějka a druhá upírka… a aby zjistila, že ani tady není láska jednoduchá.
Teď se její největší a nejnebezpečnější nepřítel se vrací, aby ji jednou provždy zničil. A existuje jen jedna cesta jak ho zastavit! Kylie musí naplno využít svých nadpřirozených schopností, projít proměnou, která všechny kolem ohromí. Její cesta však nebude u konce, dokud se konečně nerozhodne… dokud si její srdce nevyvolí toho, koho bude celý svůj život milovat. Měla by si snad vybrat vlkodlaka, jenž jí zlomil srdce, ale teď by dal cokoliv za to, aby ji získal zpátky? Anebo se rozhodnout pro elfa, který raději utekl před mocnou láskou, aniž by jí dal šanci? Všechno, co se Kylie v Údolí stínů naučila, by měla zúročit… teď, když její osud bude naplněn a srdce si konečně zvolí toho pravého.


Hlas měsíčního svitu (Údolí stínů 4)

29. července 2014 v 14:12 | Yossarine |  C. C. Hunter


Autor: C. C. Hunter
Název: Hlas měsíčního svitu
Originální název: Whispers at Moonrise
Série: Údolí stínů
Díl v sérii: 4. díl
Pošet stran: 440
Nakladatelství: Baronet
Vydání v ČJ: 2013
Ebook: mám

Již počtvrté se vracíme do Údolí stínů, kempu pro teenagery s nadpřirozenými schopnostmi, kempu plného upírů, vlkodlaků, víl a čarodějek, kde se Kylie Galenová snažila zjistit, kým je. Teď už konečně zná pravdu! Stejně ale zbývá spousta otázek, které se jí honí hlavou. Nemá ponětí, jak se svým dědictvím naložit, jak využít své zvláštní schopnosti. Stále ještě váhá, komu dát své srdce. Derekovi, který jí konečně vyznal svou lásku? Nebo Lucasovi, který je však - jak se zdá - víc oddaný svým přátelům než jí?
Navíc Kylii ohrožují temné síly, které usilují o její život. Zjevuje se jí další duch, jenž u ní hledá pomoc. Tentokrát je to ale duch člověka, kterého Kylie dobře zná a který… není mrtvý! Umí snad Kylie mluvit s dušemi lidí a zachránit je před smrtí? Ze zkušenosti moc dobře ví, že to nebude mít jednoduché.
Kylie se musí brzy rozhodnout: zůstane se svými přáteli v kempu Údolí stínů? Nebo bude muset odejít a svěřit se do rukou osudu?

Proměněna za soumraku (Údolí stínů 3)

29. července 2014 v 13:53 | Yossarine |  C. C. Hunter


Autor: C. C. Hunter
Název: Proměněna za soumraku
Originální název: Taken at Dusk
Série: Údolí stínů
Díl v sérii: 3. díl
Pošet stran: 440
Nakladatelství: Baronet
Vydání v ČJ: 2012
Ebook: mám

Vstupte do Údolí stínů, kempu pro teenagery s nadpřirozenými schopnostmi. Kempu, kde přátelství a láska nezná hranic. Vejděte do magického světa, který vás zcela pohltí… Kylie stále touží dopátrat se pravdy, kde je její místo ve společnosti. Kam patří? Jakým zvláštním nadáním oplývá? Kdo je její skutečná rodina? Otázky, které se jí honí hlavou, jí nedávají spát. Ví však, že když poodhalí tato tajemství, její život se od základů změní… a nebude to vždy jen příjemná proměna. Lucas, nebo Derek? Který z nich je ten pravý? Kyliino srdce tluče pro oba, ale vybrat si musí jen jednoho! To však není jediná zapeklitá situace, kterou musí vyřešit. Duch ženy, který trpí amnézií, jí přináší zneklidňující zprávy… Kdo je tentokrát v ohrožení života? Hrozí někomu nebezpečí? Jak se Kylie snaží rozluštit tuto záhadu a ochránit ty, které miluje, najednou zná odpovědi na všechny své otázky. Konečně ví, kým vlastně je! Zjištění je však překvapivější, než si vůbec tahle šestnáctiletá teenagera dovede představit.

Vzkříšena za úsvitu (Údolí stínů 2)

29. července 2014 v 13:51 | Yossarine |  C. C. Hunter


Autor: C. C. Hunter
Název: Vzkříšena za úsvitu
Originální název: Awake at Dawn
Série: Údolí stínů
Díl v sérii: 2. díl
Pošet stran: 432
Nakladatelství: Baronet
Vydání v ČJ: 2012
Ebook: mám

Vkročte podruhé do světa Údolí stínů, do tábora, který pomáhá mladým lidem najít sebe samy a vypořádat se se svým zvláštním… nadáním. Jakmile se tam jednou dostanete, nikdy na to nezapomenete - a už nikdy nebudete stejní! Od chvíle, kdy Kylie přijela do kempu v Údolí stínů, si kladla stále stejnou otázku: Kdo vlastně jsem? Obklopena samými upíry, vlkodlaky, vílami a čarodějkami touží zjistit, jaké jsou její nadpřirozené schopnosti… a jak svůj nově objevený neobvyklý talent využít. Teď k tomu má opravdu velkou příležitost! Zjevuje se jí totiž další duch, který tvrdí, že někdo, koho Kylie dobře zná - a miluje -, ještě před koncem léta zemře. Kdyby jen ale věděla, koho má vlastně zachránit a jak… Aby toho nebylo málo, trápí se Kylie nad svým rozpolceným srdcem. Lucas, svůdný a vzrušující vlkodlak, sice opustil kemp s jinou dívkou, ale stále častěji se zjevuje v Kyliiných snech. A Derek, neodolatelný elf, který tu pro ni byl vždycky, když ho potřebovala, ji přitahuje čím dál víc. Kylie ví, že se brzy bude muset mezi nimi rozhodnout… Teď ale láska musí jít stranou, protože v Údolí stínů se ukrývá jakási temná síla nadpřirozeného světa a ohrožuje všechny, které Kylie miluje…

Zrozena o půlnoci (Údolí stínů 1)

29. července 2014 v 13:49 | Yossarine |  C. C. HunterAutor: C. C. Hunter
Název: Zrozena o půlnoci
Originální název: Born At Midnight
Série: Údolí stínů
Díl v sérii: 1. díl
Pošet stran: 400
Nakladatelství: Baronet
Vydání v ČJ: 2011
Ebook: mám

Jednoho večera Kylie Galenová zjistí, že je s nevhodnými lidmi na úplně špatném večírku, a to navždycky změní její život. Matka ji pošle do tábora pro problematickou mládež v Shadow Falls a během pár hodin po svém příjezdu Kylie zjišťuje, že mládež v táboře není jen "problematická". Tady, v Shadow Falls, se vampíři, vlkodlaci, měňavky, čarodějky a víly učí ovládat své schopnosti a kouzla a žít v obyčejném světě. Kylie se sice nikdy necítila být normální, nicméně ani nepatří k místní hordě paranormálních zrůd. Nebo ano? Všichni kolem tvrdí, že je Kylie jednou z nich a že tady určitě není náhodou. A jakoby pobyt v táboře nebyl již tak dost složitý, objevují se Derek s Lucasem. Oba úplně odlišní, ale stejnou mocí nad jejím srdcem. Ačkoli se Kylie cítí velmi nejistá a v obavách ze všeho kolem, jedno jí začíná být jasné: Shadow Falls je místem, kam skutečně patří.

Hvězdy nám nepřály

28. července 2014 v 22:57 | Yossarine |  John Green


Autor: John Green
Název: Hvězdy nám nepřály
Originální název: The Fault in Our Stars
Pošet stran: 240
Nakladatelství: Knižní klub
Vydání v ČJ: 2013
Ebook: mám

Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. "Nejvtipnější smutný příběh" je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vyprávěčskému talentu vyznívá velmi působivě.

Slavnost bláznů (Upíři z Morganville 4)

28. července 2014 v 22:55 | Yossarine |  Rachel Caine


Autor: Rachel Caine
Název: Slavnost bláznů
Originální název: Feast Of Fools
Série: Upíři z Morganville
Díl série: 4.díl
Pošet stran: 240
Nakladatelství: Brokilon
Vydání v ČJ: 2014
Ebook: mám

Ve městě Morganville žijí upíři a lidé spolu v relativním klidu. Studentka Claire Danvers tomu ale nikdy neuvěřila - obzvlášť , když se objevil Bishop, starý upír, který ohrožuje křehkou harmonii mezi živými a mrtvými. Co požaduje od města živých a mrtvých je nepředstavitelně zlověstné. Má to být pouze obyčejný ples, kterého se zúčastní upíři i lidé. A pouze Claire si uvědomuje hrozící nebezpečí a past, která číhá na Morganville...

Půlnoční ulička (Upíři z Morganville 3)

28. července 2014 v 22:53 | Yossarine |  Rachel Caine


Autor: Rachel Caine
Název: Půlnoční ulička
Originální název: Midnight Alley
Série: Upíři z Morganville
Díl série: 3.díl
Pošet stran: 256
Nakladatelství: Brokilon
Vydání v ČJ: 2013
Ebook: mám

Město, kde Claire Danversová studuje na univerzitě, sice ovládají upíři, ale příměří mezi živými a mrtvými poskytuje relativní bezpečí. Na chvíli. V okolí se objevují mrtvá lidská těla, pronásleduje ji psychopat a starověká pijavice jí nabídla soukromé vyučování. Claire brzy zjistí proč. A pojem večerní škola získá zcela nový význam.

Ples mrtvých dívek (Upíři z Morganville 2)

28. července 2014 v 22:49 | Yossarine |  Rachel Caine

Autor: Rachel Caine
Název: Ples mrtvých dívek
Originální název: The Dead Girl´s Dance
Série: Upíři z Morganville
Díl série: 2.díl
Pošet stran: 247
Nakladatelství: Brokilon
Vydání v ČJ: 2013
Ebook: mám

Před Claire leží několik výzev. Musí obstát ve škole, která upřednostňuje krásu před chytrostí, a potýkat se s vraždícími spolužačkami na koleji. Navíc zjistila, že univerzitnímu městu Morganville vládnou živí mrtví. Na druhou stranu má nového přítele, jehož otec je lovec upírů. Když však místní studentské bratrstvo uspořádá Ples mrtvých dívek, rozpoutá se peklo na zemi.

Prokletý dům (Upíři z Morganville 1)

28. července 2014 v 22:46 | Yossarine |  Rachel Caine


Autor: Rachel Caine
Název: Prokletý dům
Originální název: Glass Houses
Série: Upíři z Morganville
Díl série: 1.díl
Pošet stran: 256
Nakladatelství: Brokilon
Vydání v ČJ: 2011
Ebook: mám

Vítejte v Morganville. Po západu slunce ale raději zůstaňte doma. Městu začínají vládnout ti, kdo nejsou úplně mrtví… Claire přijela do Morganville studovat a dobře se bavit. Nepředpokládala, že spolužačky z koleje jí budou už od začátku ztrpčovat život. Ani pronájem pokoje ve velkém starém domě však vůbec není změnou k lepšímu. Noví spolubydlící mají svá temná tajemství… ale přijmou Claire mezi sebe, když se ulice města začnou hemžit zlem žíznícím po čerstvé krvi…